22.06.2018

ІЧ сушка продуктів харчування

ИК нагрев продукты питания

Найякіснішим і актуальним методом обробки продуктів харчування для тривалого зберігання є інфрачервона сушка. Інфрачервоні промені проникають в продукти на глибину 6-12 мм залежно від їх щільності. Незважаючи на не дуже велику глибину проникнення самих променів теплова енергія поширюється на весь об'єкт обробки. За допомогою конвекційної засобу такого ефекту досягти практично неможливо. Короткі та середні хвилі ІЧ випромінювання поглинаються набагато краще продуктами, впливаючи на їх молекулярну структуру на відміну від конвекційної сушки.

Для інфрачервоного сушіння продуктів харчування характерно активне вбирання ІЧ променів рідким вмістом їжі. При цьому тканини, що висушується об'єкта не перегріваються і не втрачають свою енергетичну цінність. ІЧ обробка може відбуватися при невисоких температурах (до 60°C), що дає можливість зберегти увесь набір корисних речовин в продукції (вітаміни, мінерали та різні мікроелементи). Також зберігається природний колір, смакові якості і аромат. Покладаючись на дослідження можна стверджувати, що після ІЧ сушіння продукти харчування в сухому вигляді втрачають лише 10-15% біологічно активних речовин. Рівень вмісту вітамінів після сушки ІЧ технологією залишається високим, чого досягти іншими методиками сушки не вдається.

ИК сушка продуктов

При необхідності продукт після ІЧ сушіння можна замочити у воді на 10-20 хвилин, після чого відновляться всі його органічні і хіміко-фізичні властивості. Далі він може вживатися як в свіжому вигляді, так і піддаватися будь-яким кулінарним обробкам. Продукти пройшли інфрачервону сушку можуть довго зберігатися і бути використаними як концентрати швидкого приготування в різних харчових галузях (на пекарнях, кондитерських підприємствах, для виготовлення сухої суміші дитячого харчування). Використовуючи ІЧ сушку для продуктів харчування, виключається необхідність використання різних консервантів. Продукція, оброблена таким способом, вирізняється високою стійкістю до зростання різних колоній мікробів. Плюс до всього порошкові кулінарні продукти після сушки ІЧ мають антиоксидантні і детоксикаційні властивості. Ще однією перевагою ІЧ обробки є економічність технології. ІЧ промені впливають безпосередньо на рідку складову продукту, не витрачаючи багато енергії на його обробку в цілому. Тому час, що витрачається на сушку мінімальне, і не витрачається багато електрики (за підрахунками економія складає до 40% електроенергії).

Термічна обробка продуктів інфрачервоним впливом не має складнощів в застосуванні і не вимагає безлічі вкладень. Продукти в процесі такої сушки стерилізуються, що дозволяє зберігати їх тривалий час. Плюс самі інфрачервоні випромінювачі здатні прослужити тривалий час і їх можна використовувати не тільки для сушіння продуктів, а й для інших цілей.


Возврат к списку