08.02.2018

Інфрачервоні паяльні станції різниця

ИК паяльная станция

Вибір паяльної станції - це непроста справа, як для новачка, так і для спеціаліста по пайке. Все частіше з'являються нові вдосконалені паяльні станції, які характеризуються не тільки підвищеними можливостями, але й легшими в управлінні.

У промисловості швидкість і якість пайки залежать від автоматизованих роботів, а от ремонтом займаються вузькопрофільні спеціалісти. Якість ремонту пояснюється не тільки професійністю виконавця, а й залежить від оснащення, яке застосовується.

Усім звичний ручний паяльник давно використовується як домашній прилад, а обладнання для пайки представляє собою широкий спектр установок, здатних виконувати тонкі роботи. Наявність різних моделей паяльних станцій дає можливість виконувати самі різні завдання, і їх вибір пов'язаний з категорією робіт, які необхідно здійснити.

Який різновид паяльної станції підбирати під певні роботи напряму залежить від характеристик і призначення станції.

Існує кілька видів паяльних станцій:

Контактна паяльна станція

Контактні паяльні станції мають відношення до широко застосовуваних і відносно недорогих паяльних станцій. Функціональні характеристики їх схожі на звичайні паяльники, але станції є більш досконалими і не мають тих недоліків, з якими можливо стикнутися, працюючи з побутовими прибором. Головними проблемами в роботі з традиційним паяльником є ​​перегрівання чутливих елементів. Виною цього служить відсутність датчиків, за допомогою яких можливо регулювати температурну подачу паяльного жала. Звичайний паяльник може нагрівати до 400°С, тому для роботи з ним безпечна тривалість процесу паяння повинна бути максимально короткою.

Контактна станція комплектується енергоблоком, який забезпечує роздільну подачу струму на елемент нагрівання та мережі харчування. Також блок дає можливість контролювати напругу, і природним чином коригує температурну подачу. Прийманий діапазон температурних показників для процесу паяння в більшій частині складає від 250°С до 330°С.

Станції для паяння у своєму обладнанні звичайно мають систему термічної стабілізації. Функції, які базуються на зворотному зв'язку з температурою набраної жалом. Водночас, як жало тільки починає контактувати з матеріалом, що вимагає пайку, процесор зчитує співвідношення між фактичною температурою та номінальною, і за короткий період регулює напругу до зазначених значень.

Потужність контактних станцій складає близько 60 Ватт. Такі пристрої призначені для провідного припою маркування ПОС 60. Даний тип припою частіше використовують спеціалісти з великим досвідом, ремонту плати RoHS. Но, важливо врахувати, що використання нетугоплавкого припою при відновленні зазначених плат небажане по ряду причин:

Всі перераховані недоліки можна виключити, якщо користуватися установками для безсистемних пайків.

Безсвинцові станції

Дані встановлення за виконанням своїх функцій практично не відрізняються від опрацьованих вище установок. Але, діапазон показників починається вже від 75 Вт, а максимальними показниками є 155-160 Ватт. У розробці станції для безсвинцової пайки також враховується скорочення періоду регулювання температури елемента виконавчого нагріву. Для цоьго прибігають до використання більш досконалих ПІД-стабілізаторів. Безсвинцові станції можна застосовувати і для робіт з провідними приводами. Якість пайки не вступає в контактний вид.

В сучасному світі під час великого розриву у розвитку різних технологій розвивається і промисловість по виробництву паяльних станцій. Не усі задачі тепер можна виконати одним і тим же видом пайки. Сьогодні переважає SMT-монтаж з застосуванням малих SMD-компонентів і BGA-мікросхем. Контактні методики, які застосовуються вже багато часу, просто не можуть впоратися з новими схемами та компонентами, тому й було вироблено інше встановлення з безконтактною дією. Най відомим і застосованим безконтактним обладнанням є термоповітряна станція.

Термоповітряна паяльні станції

Основи дії повітряних станцій складаються в наступному: потік повітря, який виробляє турбіна або компресор, проштовхує через спіраль нагрівання. Націлений потік повітря впливає на зону, де потрібно провести паяння. Термоповітряні станції виконують паяння і в той же час підігрівають кілька майданчиків. Головна особливість полягає в тому, що з допомогою такої пайки можна досягти тих місць, які не можуть обробляти ніяка інша техніка. Найчастіше терміново-повітряне обладнання застосовується для покращення телефонів і домашніх технічних пристроїв.

Кожен різновид повітряної станції здатний працювати з приводами свинцевого й безсистемного типу. Єдиним недоліком вважається недоступність монтажу та виймання великих BGA-мікросхем.

Комбіновані типи

Термоповітряні установки для паяння найчастіше є основою для виробництва комбінованих станцій. Такі пристрої представлені у вигляді термічного фену в комбінації з паяльником. Моделі більш досконалої збірки, спрямовані на певну специфіку роботи, можуть відрізнятися типом нагрівача. Також різні конкуруючі фірми по виробництву комбінованих станцій різноманітно покращують їх зовнішній вигляд і зручності в застосуванні. На сьогоднішній день найдорожчі та високотехнологічні станції мають у своєму обладнанні паяльник для безсистемних паїв і демонтажний пістолет.

Обов'язковим складовим пристроєм в демонтажній установці є компресор, який працює на вдув. За рахунок компресорного пристрою припій з контактної площадки втягується в спеціальну ємкість. Дане рішення корисно для паяння мікросхем в корпусних оболонок.

ик паяльная станция

Інфрачервоні станції

ІЧ станції призначені для рішення задач, які практично неможливо вирішити іншими способами. Наприклад:

Монтаж і вигріб BGA-мікросхем великих і середніх параметрів;

Зниження теплового впливу на пластичні деталі;

Усунення необхідності застосовувати різні насадки, які підходять тільки для певних видів мікросхем. Даний аспект є дуже актуальним, оскільки систематично з'являються нові види мікросхем.

Состав ІЧ паяльних станцій:

Дана конструкція відмінно підходить для маніпуляцій з великими платами.

Нагрівач, що знаходиться вгорі, має високу потужність і може випускати великі BGA-мікросхеми, а великий нижній нагрівач зменшує небезпеку деформування текстоліта. Стол дає можливість якісно і зручно закріпити плату, а система термічного контролю оперативно корегує подачу тепла в контрольних точках.

Ключова задача людини, що працює з станцією інфрачервоного типу, полягає в правильності виставлення параметрів, а подальша робота приладу виконується автоматично.

ІЧ станції поділяються на класи залежно від виду нагрівального елемента, який може бути керамічним або кварцовим. Перший тип характеризується невидимим випромінюючим спектром, високою порочністю и роботою до відмови. А, другий характеризується меншою інерційністю і більш високою однорідністю зони нагрівання.

Кожна станція призначена для певних робіт по паянню. Вибір у повній мірі повинен ґрунтуватися на категорії робіт, які ви збираєтеся провести.


Возврат к списку