31.05.2018

Інфрачервона сушка і нагрів: переваги

Инфракрасная сушка

Різні промислові галузі частіше використовують три основних засоби сушки пофарбованих поверхонь:

Кожен окремий засіб виділяється своїми особливостями, які необхідно знати, щоб виробляти раціональний вибір обладнання. Пропонуємо опанувати інфрачервону та конвекційну методику на прикладі сушки фарбованих металевих покриттів.

Засіб інфрачервоної сушки

Сушка даного типу здійснюється за рахунок інфрачервоного випромінювання, що проникає крізь шар фарб і поглинається металом. Тепло від металевої поверхні нагріває фарбу в зворотному порядку від внутрішніх шарів до поверхні. Розчинник виходить з нижчих шарів без обмежень, що обумовлює невеликі тимчасові витрати на сушку та її якісне виконання. Окрім всього, на первинній стадії обробки розчинник витісняється з нижніх шарів фарб і збільшує концентрат на зовнішній поверхні. Така особливість сприяє розкиданню фарб по виробу і створює глянцевий ефект.

Інфрачервона сушка не займає багато часу, нагрів здійснюється протягом декількох секунд, досягаючи максимально заданих показників температури відразу після підключення до мережі сушильної установки. Така особливість пояснюється відсутністю умовного теплового носія, тепло від робочого пристрою безпосередньо і без обмеження приходить до об'єкту сушки. Також слід виділити, що інфрачервона сушка не вимагає попереднього охолодження камери перед початком робочого процесу. В якості інфрачервоних нагрівачів для суші використовуються окремі елементи ІЧ випромінювачів, і навіть ІЧ панелі. Кількість таких пристроїв та їх технічні характеристики залежать від масштабу оброблюваних виробів та видів фарбування. При необхідності такі нагрівачі можна легко замінити самостійно. Плюс до усього дія ІЧ елементів нагріву не є шкідливими для людського здоров'я і повністю безпечна.

Велика частина різноманітних лакофарбових матеріалів просушується обладнанням інфрачервоної дії швидше, ніж при використанні установок конвекційного засобу. Навіть не дивлячись на те, що деякі види забарвлення, в яких вказано, що сушка різними методами займає однаковий відрізок часу, все одно інфрачервоні проміні навіть складні фарби обробляються значно швидше. А пояснюється це швидким виходом ІЧ установки на максимальний режим термічної подачі. Дана особливість часто застосовується для підвищення продуктивності конвекційного обладнання засобом використання інфрачервоних зон на початкових фазах сушіння.

Високий рівень продуктивності та економічність ІЧ сушкі забезпечуються наступними факторами:

Інфрачервоне випромінювання характеризується високою якістю сушки лако фарбувальної поверхні. За допомогою ІЧ пристроїв можливо полімеризувати порошкові фарби, які вимагають розігріву до 200ºС.

ИК сушка

Конвекційна сушка

Дана методика звичайно здійснюється в спеціальному камері. Носієм тепла в даному випадку є гаряче циркуляційний повітря. Розігріву піддається увесь матеріал, навіть ті ділянки, які прогрівають без необхідності. Тут тепло впливає на зовнішню поверхню фарбованого предмета, а потім поступово проникає всередину фарбування. Тому зовнішній шар фарб висихає першим.

За період сушки розчинник випаровується, а пофарбована поверхня твердіє. Молекули рідкої речовини легко рухаються, а в затверділому просторі - незначно рухаються, по відношенню до своєї постійної позиції. Тому випаровування молекул, що знаходяться в рідині виключин, якщо поверхневий шар фарби вже твердий.

Зовнішній шар фарби в конвекційної сушки протягом тривалого часу знаходиться на порозі переходу з рідини в тверду речовину, рух молекул значно знижується, що викликає перешкоди для виходу частинок розчинника, який залишається у внутрішніх шарах фарби. Щоб повністю убрати розчинник із внутрішньої поверхні, потрібно багато сил і часу, адже його концентрація на поверхні залишається високою. Тому нагрівати покращений матеріал у конвекційній камері швидко не рекомендується. Швидкий нагрів здатний викликати дефекти у вигляді тріщини на фарбувальному покритті.

Комбінована методика сушки

За назвою вже зрозуміло, що в даному способі застосовані відразу два засобу вищеописаної сушки. Але детально описувати комбінований метод ми не будемо через високу вартість даного обладнання і його чималих масштабів. Найчастіше подібні просторої застосовують на великих виробництвах, де є можливість повністю його обслуговувати. У СТО комбінована сушка недоцільна.

Інфрачервона сушка лакофарбових поверхонь на сьогоднішній день є найбільш якісним, швидким і надійним методом обробки профарбованих поверхонь. Обслуговувати обладнання ІЧ дуже легко і безпечно, на відміну від конвекційних установок. Але, останні пристрої все ж використовуються в деяких майстернях, витрачаючи багато часу і створюючи масу незручностей своїм власникам в порівнянні з ІЧ сушками. За останніми тенденціями можна зробити висновок, що ІЧ сушка скоро повністю витісніть конвекційну методику обробки лакофарбових покриттів.


Возврат к списку