30.07.2018

Обігрів брудерів ІЧ лампою

Правила утримання і обігріву курчат ІЧ лампами

Вирощуючи курчат важливо приділити велику увагу створенню сприятливих умов. Молодняку на перших порах особливо важлива підтримка певного температурного режиму. Для цього в вольєрах встановлюють теплу підлогу, а внутрішня його частина обігрівається спеціальними лампами. Також необхідно дотримуватися певних вимог до розмірів площі і чисельності застосовуваних нагрівальних пристроїв.

Організація брудера

Обогрев брудеров ИК лампой

Зазвичай курчат містять в брудер з фанерного матеріалу довжиною 70 см, шириною 50 і висотою близько 40. Пташенят поміщають туди відразу ж після появи на світ. Дно брудера вистилають тканиною або папером. Годівниці розміщують по периметру.

Молодняку необхідно додаткове тепло, яке можна легко забезпечити лампами. Протягом першого тижня в приміщенні повинна підтримуватися температура не менше 30 градусів Цельсія. Далі температурні показники потрібно поступово знижувати, і на другому тижні вони повинні складати 26 градусів. Потім з кожним тижнем зниження йде ще на три градуси.

Зазначені параметри брудера розраховані для курчат кількістю від 100 до 200 одиниць. Утримувати їх там можна до трьох тижневого віку, а потім необхідно зробити розсадження по 50 одиниць в різні вольєри.

Світловий режим

Світлові промені виконують важливу роль в розвитку пташенят, тому приміщення не повинно мати вікон, а основне світло повинен виходити від ламп.

Пташенята, що вилупилися в червні, при скороченні світлового дня на півгодини будуть відставати в статевому розвитку, але досягнуть успіху у фізичному зростанні. Закінчення етапу зміни пір'я прийде якраз ще до періоду відкладання яєць. В кінцевому рахунку, яйця будуть великих розмірів і з міцною сформованої шкаралупою.

Курчат, що вилупилися в весняний період, необхідно вигулювати після заходу сонця, а решту часу їх доведеться тримати у вольєрі. Збільшений світловий день призведе до передчасного процесу кладки яєць. А це негативно позначається на фізичному розвитку молодняка.

Утеплення підлоги

Тепла підлога є необхідною умовою здорового розвитку і зростання курчат. Для даної мети краще вдаватися до використання природних ресурсів, таких як: торф, тирс або пересушена трава. Настил укладається невеликим шаром і замінюється по забрудненню. Найкращим вибором є моховий торф, який швидко вбирає вологу. Для утеплення відмінно підходить солома або звичайна суха трава, що вбирає вологу.

Вирощувати курчат зовсім не складно, але дуже важливо уважно підійти до всіх нюансів даної роботи. Молодняк має потребу в оптимальних умовах. При допущенні серйозних відхилень від необхідних умов проживання пташенят є ризик втратити весь виводок. Маленькі птахи абсолютно не переносять холод і навіть при незначному недогляд нездатні вижити.

Обігрів пташенят

Щоб обігріти приміщення можна використовувати різні обігрівальні пристрої. Тут стануть в нагоді і водяні грілки, і пляшки з теплою водою, і ІЧ лампи для курчат.

Обогрев брудеров ИК лампой

Встановлюючи опалювальні засоби або прилади, обов'язково враховуйте, що температура всередині брудера в будь-якому випадку буде нерівномірною. Поруч з нагрівальним приладом вище на кілька градусів, а чим далі від встановленого обігрівача, тим нижче. Тільки що вилуплені курчата дуже рухливі і тепло для них відіграє велику роль. Виходячи з цього, в перший тиждень брудер краще розділити на кілька ділянок для установки обігрівальних інструментів. Опалення приміщення повинно проводитися протягом місяця.

Інфрачервона лампа

У конструкцію ІЧ лампи входить керамічний патрон, який служить перешкодою для потрапляння вологи всередину нагрівача і сухого сіна. ІЧ лампа функціонує за принципом переробки електрики в ІЧ випромінювання. Такий обігрівач легко створити власними руками. Для цього необхідно мати порожнистий посудину зі скла і ударостійке скло. У внутрішній простір наноситься покриття, що відбиває, яке буде фокусувати потік світла на нагріваються об'єкти. Лампа повинна бути встановленої на відстані не менше 40 см від підлоги.

Даний вид нагріву економічний. Потужність лампи дорівнює 250 Вт. Площа обігріву становить 10 кв. м. Зазвичай на один брудер використовують відразу дві таких лампи.

Звичайно для того щоб напевно убезпечити себе і своїх вихованців такі пристрої по нагріванню краще купувати у сертифікованих постачальників, які відповідають за якість товару, що поставляється. Зрозуміло, що з часом будь-який пристрій виходить з експлуатації, зате Ви можете бути точно спокійними про безпеку.

Курчата в ранньому віці не здатні обійтися без тепла. Якщо спостерігається їх скупчення у обігрівача, значить, вони замерзають. В такому випадку слід нижче опустити штатив світильника або встановити лампу з більш високою потужністю. Якщо ж навпаки молодняк розбігся по всьому брудер, то краще лампу підняти і поспостерігати за пташенятами.


Обогрев брудеров ИК лампой

Вирощуючи несучок, кількість обігрівальних приладів слід збільшити. Такий вид пташенят дуже рухливий. Вони легко знайдуть їжу і воду на території свого вольєра. З цієї причини приміщення для них роблять великими, а тому і збільшують чисельність ламп.

Переваги ІК лампи для обігріву курчат

Важливо враховувати, що нагрів такими лампами доцільний тільки для маленьких курчат, а для дорослої птиці необхідні інші підходи.

Інші типи обігрівачів для курчат

Для обігріву використовують і інші варіанти різноманітних ламп. Наприклад, люмінесцентні лампи вигідні з економічної точки зору. Але, створюване ними мерехтіння, яке невидимо для людського ока, дратує птицю і змушує збиратися молодняк віддалік від лампи в групки. У таких місцях підстилка швидко забруднюється.

Світлодіодні лампи також економічні і не мають мерехтливого ефекту. Але, виділяються високою вартістю і неможливістю регулювання температурних режимів.


Возврат к списку