21.12.2017

Обігрів курників і пташників

обогрев курятника

Як визначити найкорисніше рішення для обігрівання курників взимку

Обігрів пташника в холодний зимовий період можна здійснити різними методами. Цілком можна використовувати як електричні обігрівальні прилади, так і ІК лампи. Різновидів щодо забезпечення несучкам умов утримання взимку в максимально комфортних умовах існує безліч. У даній темі ми поцінуємо, як краще проводити обігрівання курника в холодні періоди року. Крім цього розповімо, які бувають види обігрівальних приладів.

Є два методи по обігріву домашніх пташок в холоді:

Перша методика вимагає менш витрат, але не рекомендується для утримання птиці в морозний період. Тим часом велика частина вітчизняних фахівців з розведення птиці застосовують спосіб природної підтримки температури в курнику, про яку й поговоримо нижче.

Природна терморегуляція курятника

Дана методика обґрунтована підтримкою плюсової температури в самому приміщенні для птахів, не вдаючись до використання приладів по нагріванню. Для цього потрібно ретельно опрацювати всі щілинні зазори в курнику, залишивши тільки отвір для вентиляції.

Зазвичай вибудовують подвійні стіни з наявністю в них утеплювального шара. Роль утеплювача виконує пінопласт або волокно з скловати. Пол також роблять подвійним з наявністю 10-15 сантиметрової підстілки, яка складається з торфу, соломи або тирси. Але, слід враховувати, що дану методику доцільно застосовувати лише в регіонах з помірним кліматом. Якщо в місцевості, на якій Ви проживаєте, зими зазвичай люті, то придбати обігрівальні прилади для пташника доведеться. В іншому випадку створити позитивні умови для перетримки птиці буде вкрай важко.

Штучний обігріву пташника

Обігрів приміщення для птиці штучної методикою має кілька варіацій застосування. Із запропонованих нижче способів можна визначити для себе найбільш зручний метод.

Обігрівач електричного типу

Електричні нагрівачі відмінно виконують свої завдання з обігріву, але не належать до економних засобів з теплозабезпечення. До електроприладів для курників відносяться: калорифери, радіатори масляного типу, конвектори та вентиляційні електричні установки. Іншими словами, усі нагрівальні пристрої живляться електричним способом.

Позитивними властивостями зазначеного обігріву є їх продуктивність і простота монтажу. Адже немає нічого простішого, ніж придбати один або пару обігрівачів (залежно від площі пташника) і розташувати їх на досить віддаленій відстані від птиці.

За допомогою регулятора виставляєте потрібні Вам термічні показники і обігрів курника готовий. Як тільки прилад почне охолоджуватися, автоматичні датчики знову проконтролюють подачу тепла до заданих раніше параметрів. Головний недолік - рахунки на електрику.

Утеплення курників за допомогою газових приладів

Даний спосіб є більш практичним, ніж попередній. Але, для здійснення обігріву невеликого курника з десятком курочок, купівля дорогого газового котла недоцільна. Цей метод вважається більш придатним для фермерських приміщень, в яких знаходяться кури або інші птахи. Також слід враховувати, що газові теплові провідники небезпечні і в своїй роботі і зберіганні. Тому важливо мати навчений персонал, на який доведеться виділяти додаткові кошти.

Пічне опалення

Найпростіші і всім відомі буржуйки на 100% можуть замінити будь-які інші нагрівальні обладунки. Цей обігрів є більш прибутковим для забезпечення тепла домашнім курям, ніж використання електричного обігрівача або котла газового типу.

Пічне опалення домашньої птиці широко використовується при приватних будинкових володіннях. Але для обслуговування такого пристрою з обігріву курників необхідно враховувати і обов'язково мати в наявності деякі вимоги:

Також можливо використовувати дизельну грубку, що володіє значно більшою потужністю і безпекою під час експлуатації.

Великі переваги має повітряно-конвекційна пічна установка. Вона здатна працювати за рахунок самого різного палива, дуже економічна і має чималу потужність.

Але, слідуючи відгуками досвідчених фермерів які займаються вже не один рік розведенням птиці економічним, зручним і дієвим є метод інфрачервоного обігріву.

ИК нагреватели для курятников

Інфрачервоні обігрівальні прилади

Інфрачервоні прилади відмінно зарекомендували себе в плані зручності під час застосування. ІК обігрівачі нагрівають не повітря в курнику, а ґрунтуються на теплопередачі від приладу до поверхні предметів. Це гарантує збереження тепла всередині пташника протягом тривалого часу.

Відповідно до законів фізики, прогріті повітряні маси піднімаються догори. І навіть при ретельній закупорці кожної щілини в даху, тепле повітря все одно просочується назовні. Адже якщо не спостерігається жодної щілинки, зазвичай в пташнику присутня система вентиляції, яка також буде пропускати тепло назовні. Речі, які поглинають теплові ІК випромінювання, нікуди не переміщаються. Більш того, вони поступово передають набране тепло навколишньому простору.

ІЧ обігрівачі зручні в застосуванні тим, що їх можна закріпити до стелі. Таким чином, виключається безпосередній контакт птахів з ними.

Для використання даних пристроїв в невеликих домових курниках, необхідно купувати випромінювачі потужністю не більше, ніж 500 Вт.

Обираючи нагрівальні прилади, подбайте і про структуру регуляції тепловіддачі. Виставивши на термічному регуляторі оптимальну для зимового утримання курей температуру +12оС, ви можете бути спокійними за стан пташок. При охолодженні повітря прилади включаються в автоматичному режимі, а після набору необхідної температури знову відключаються.

Інфрачервоні лампи

Інфрачервоні лампи – це найбільш застосовувані обігрівачі для курників і для цього є декілька причин. ІЧ лампи не пересушують повітря, а навпаки підтримують баланс вологості і сухості.

За оцінкою фермерів протягом довгих років спостережень, лампи невеликих розмірів мають високий коефіцієнт корисної дії.

Водяне опалення

Один з численних засобів забезпечення опалення курника протягом зимової пори – це водне опалення. Актуальний, якщо будинок обігрівається за допомогою водогрійного котла, а приміщення для курочок щільно примикає до житлової будівлі. В курнику монтуються труби, на які виділяється окрема гілка від опалення будинку.

Існує чимала кількість методів, за допомогою яких можна відтворити нагрів пташника протягом усього холодного періоду. Підбираючи один зі способів обігріву, необхідно ознайомиться з усім позитивними і негативними факторами, які можуть супроводжувати роботу певних приладів. Також велике значення мають масштаби площі, на якій монтуються прилади та системи по нагріванню. Вивчивши всі аспекти і норми необхідні для дотримання правил з обігріву птиці, Ви обов'язково визначте для себе найоптимальніший варіант.


Возврат к списку