Сучасний світ вже неможливо уявити без пластикових виробів, практично 80% всього, що нас оточує, складається або повністю з пластика, або має в своєму складі елементи пластмаси. Дані матеріали залежно від своїх характеристик застосовуються практично в кожній сфері діяльності людини, починаючи від побуту і закінчуючи великими промисловими ділянками: автомобілебудування, авіація, харчова сфера, будівництво, рекламна галузь і далі можна перераховувати до безкінечності. З ростом запитів на полімерну продукцію розвиваються і технології по її виготовленню. У даній темі ми коротко розповімо про методики надання форми полімерних матеріалів.
Головною особливістю процесу термоформования є необхідність попередньої сушки використовуваного матеріалу у вигляді полімерного листа. Час сушіння безпосередньо залежить від щільності листа і кількості вбраної їм вологи. Все це можна протестувати наступними способами:
Залежно від виду використовуваного полімеру вибирається один з найбільш зручних методів формування: листи прогріваються, а потім їм надають форму за допомогою матриці. Термічна формування може відбуватися під впливом вакууму, тиску повітря або за рахунок доданих механічних зусиль.
Метод формування вакуумом найпоширеніший і простий в застосуванні. Під час формування полімерне полотно фіксується за допомогою затискної рами і піддається прогріванню, після чого вже еластичний матеріал викладається в поглиблену форму. Забір повітря відбувається завдяки щільному залагодженню матеріалу або за рахунок впливу вакуумної середовища. Далі настає охолоджувальний процес, після якого вже сформованої виріб видаляється з форми. На вакуум формувальному обладнанні застосовують безконтактні нагрівачі інфрачервоного типу нагріву: кварцові ІЧ нагрівачі або керамічні ІЧ випромінювачі, які збираються в систему нагріву. Утворюють нагрівачі для формувального обладнання виходячи і технічних вимог виробничого процесу. Саме від ІЧ нагрівачів залежить рівномірність і швидкість прогрівання заготовочного листа. Фахівці компанії Интмакс зроблять розрахунок і проект ІЧ системи нагріву на вакуумформцвальне обладнання.
Формування тиском не передбачає процесу попереднього сушіння. Оскільки вироби оброблювані тиском мають нескладну конструкцію, то під час їх формування використовується неглибока витяжка. Найчастіше так роблять кришки або інші деталі мають куполоподібну форму.
Формування пластикових виробів по лінії нагріву теж не вимагає нагріву матеріалу перед процесом безпосередньої обробки, але тут важливо стежити за тим, щоб на лінії згину полімерного полотна температура не ставала нижче 150 градусів Цельсія. При недотриманні цієї вимоги майбутній виріб буде мати знижену міцність. Під час формування частина листів повинна прогріватися електричними нагрівачами в обох боків.
Тут також немає необхідності проведення попередньої сушки, але важливо проводити постійний контроль над показниками температури назріваючого обладнання. А це важитиме, що за всім перебігом процесу формування вільного типу повинен спостерігати спеціально навчена людина.
Крім усього, нагрівач повинен має бути облаштована так, щоб відбувалася безперервна циркуляція потоків повітря, в іншому випадку майбутні вироби не будуть високої якості. Дану методику прийнято використовувати для виконання індивідуальних замовлень.
Формування холодного типу відбувається за рахунок металевих валів і проводиться уздовж аркуша полімеру. Максимально допустимий кут згинання листа залежить від щільності сировини. Його розрахунок проводиться за такою формулою: товщина полімеру множиться на 150. Але існує деяка кількість нюансів, які важливо взяти до уваги:
Кожен метод формування полімерів має як свої переваги, так і недоліки. Тому дуже важливо перед закупівлею певного обладнання вивчити усі нюанси формування. Важливо відразу визначити з якими матеріалами вам доведеться працювати, і яку продукцію ви збираєтеся отримати в наслідку.