12.04.2018

Сушка лакофарбового покриття

Виды ИК сушки

Сушка поверхні після фарбування відноситься до надзвичайно важливого процесу. Більшість промислових сегментів виставляють великі вимоги до якості зазначених дій. Сушка в повній мірі повинна відповідати всім встановленим критеріям, в іншому випадку, порушення хоча б одного нормативу може привести до непоправних наслідків, і уся робота буде не результативною.

Сушка відноситься до делікатних видів обробки пофарбованих поверхонь, вона повинна не тільки проводитися з дотриманням всіх загальноприйнятих правил, але проходити на досить швидкому рівні. Для дотримання всіх вищевказаних вимог існує спеціальне обладнання, без якого досягти поставлених цілей на високому рівні просто неможливо. Існує кілька типів обладнання спрямованого на дану роботу і кожен окремий його різновид працює за певною методикою.

На сьогоднішній день застосовуються три основних методики сушки. Кожна з них має свої переваги і слабкі сторони. Так давайте розглянемо їх більш детально.

Конвенційна методика

Проводиться за допомогою спеціальних установок у вигляді фарбувально-сушильних камер. Сушка конвекцією є найбільш поширеною. Але, з огляду на все її переваги важливо враховувати і недоліки. Конвекційним способом не завжди можна просушити пофарбовані вироби авторемонтного сегмента.

Конвекційна методика сушки полягає в охолодженні пофарбованого об'єкта потоками теплого повітря. Подається повітря зазвичай з температурними показниками близько 60ºС (плюс / мінус 15 градусів). Недоліком цієї методики вважається велика витрата електричної енергії. У комплекті конвекційного обладнання в обов'язковому порядку повинні бути пристрої, які виконують фільтрацію повітряної маси від пилу і прилади, що здійснюють його прогрівання. Саме це оснащення і вимагає харчування електрикою в великому обсязі.

На основі фарбувально-сушильних камер можливо навести простий і зрозумілий приклад, який доводить великі витрати електрики при використанні конвекції в сушці.

Фарбувально-сушильне устаткування стандартної збірки має робочу площу 7 на 4 метри. Енергетичне споживання в мінімальному порядку для цього комплексу складає, щонайменше, 13 кіловат в 1 годину. Ці показники наводяться з тим урахуванням, що нагрівання повітряного потоку здійснюється дизельними або газовими генераторами. А якщо нагрівання проводиться за рахунок електронагрівальних приладів, то показники потужності буде дорівнювати 60 кВт.

Разом з цим витрати дизельного палива мінімально становитимуть близько 15 літрів за годину роботи.

Уявіть собі скільки потрібно витратити палива, щоб просушити хоча б одну автомобільну деталь. Навіть для сушки крила авто потрібно неймовірну кількість енергетичних витрат.

Крім цього, дана методика має ще одну негативну сторону. В процесі конвективного просушування спочатку відбувається обробка верхнього шару фарби, а потім вже наступних товщин. Через такого порядку дій, в кінцевому рахунку, на поверхні пофарбованого поля найчастіше виникають мікро тріщини. Такий казус обґрунтовується тим, що поки обсушуємо верхній шар в нижніх відбувається виділення парів, які в результаті виходять на поверхню і провокують пошкодження, що погіршує зовнішній вигляд виробу.

Звичайно ж, варто враховувати, що дані камери займають велику площу в приміщенні. Тому деяким підприємствам просто ніде їх розташувати.

Инфракрасная сушка

Терморадіаціонна методика

Методика в порівнянні з попередньою багато в чому виграє за співвідношенням енергетичних витрат і вартості установки, швидкості проведення та ефективного значення сушки.

Це більш сучасний і зручний метод. Процес сушки виконується за рахунок впливу інфрачервоних променів, які рівномірно проходять крізь все шарові накладення фарби і лаку.

ІЧ промені займають спектральний діапазон між кордонами червоного видимого кольору і короткими хвилями радіовипромінювання. Тому їх ще називають електромагнітними випромінюванням.

Інфрачервоні випромінювання поділяють на три різних види діапазонів:

Найвищими показниками тепловіддачі мають короткохвильові випромінювачі. Тому дана методика користується найвищим попитом серед фахівців.

Важливим фактором в терморадіаційній методиці є те, що випромінювання проходять крізь усі прошарки фарби, не роблячи на них теплового ефекту. Прогріванню піддається лише металева поверхня, що дозволяє зробити рівномірне і якісне просушування абсолютно всіх шарів покриття.

Також важливим фактором переважання зазначеного методу є те, що робочий процес сушіння займає максимально короткий інтервал часу. Приблизно часові витрати становлять близько 20 хвилин в максимальному порядку, що вдвічі швидше ніж при конвекціонной методиці.

Ще слід зазначити, що терморадиаціонній установки дуже економічні і вигідні. Цінові розцінки на інфрачервоні лампи набагато нижче, ніж на фарбувально-сушильні камери. Крім цього, для проведення сушіння даним методом не потрібно вносити ніякі додаткові витрати на нагрівання потоків повітря. ІЧ лампи найбільших розмірів і високою продуктивністю споживають не більш 6 кВт за годину.

За рахунок всіх переваг, які нараховує методика, з кожним роком вона стає все більш затребуваною.

Комплексна комбінована сушка

Уже з назви даної методики стає зрозуміло, що тут застосовується два вищеописаних способу.

Детально розглядати комбінований метод сушки ми не будемо тому, як він практично не використовується для обробок лакофарбових покриттів. Причиною цього є дуже висока ціна на обладнання комбінованого класу.

Інфрачервоні лампи для сушіння - їх застосовування

Через постійне збільшення попиту на лампи ІЧ для сушки, ми розглянемо цей пункт в більш докладному ключі. Для зручного і зрозумілого прикладу розглянемо короткохвильові мобільні сушки.

Найчастіше лампи інфрачервоного дії застосовують в період локальної фарбування деталей кузова автомобіля. Головним чином їх застосовують для сушок:

Як уже згадувалося ИЧ випромінювачі для сушки стали дуже популярними в автомобільній сфері обслуговування. Завдяки швидкому процесу обробки, доступності і високих показників економічності їх вигідно застосовувати для проведення малярно-кузовного ремонту.

Ще варто відзначити, що і інші промислові галузі почали відчувати особливий інтерес до інфрачервоних ламп, що свідчить про високий зростанні затребуваності на дане обладнання в майбутньому.

Будова і основні складові інфрачервоних ламп для сушки

Головними складовими елементами ІЧ ламп для сушіння є:

Стійка ІЧ лампи для сушіння - мобільна або стаціонарна.

Софіти - представлені у вигляді відбивачів. У них встановлюють лампи, і від кількості софітів залежить розмір площі, піддається сушінню.

Система управління - може бути найпростішою (включає і вимикає сушку) або інтелектуальної. У друге є автоматичний режим системи управління під будь-які вимоги.

Дана стаття спрямована на ознайомлення з різними методами сушіння лакофарбового покриття поверхонь. Опис всіх переваг і способів застосування кожного методу повинні допомогу читач краще зрозуміти, чим відрізняються способи друг від друга і на якому методі доцільно сконцентрувати свою увагу.


Возврат к списку