18.01.2018

Термоформування пластика

Оборудование для термоформования

Термоформування обкреслює процес нагріву термопластичного листа (до точки розм'якшення або розтягування) і утримування його на місці, поки матеріал повністю не охолодиться і затвердіє в бажаної формі. Термопластичний полімерний лист затискають в пристрої і нагрівають в печі, використовуючи або конвекцію, або променеве тепло (ІЧ обігрів) до тих пір, поки він не розм'якне. Потім лист утримується горизонтально над формою і пресується або розтягується поверх форми з використанням вакуумного тиску повітря або механічної сили. Розм'якшений лист повинен відповідати заданій формі, і утримуватися на місті, поки повністю не охолоне. Утворений надлишковий матеріал обрізається, а деталь звільняється. Надмірний матеріал, може бути, підданий змішуванню з невикористаним пластиком і заново переформуватися в термопластичні листи.

Термоформування зазвичай використовується для виробництва упаковки харчових продуктів, але має безліч застосувань: від пластмасових іграшок до вітрових вікон літаків. Листи тонкої калібрування (менш 0,060 дюймів) в основному використовуються для жорсткої або одноразової упаковки, в той час як товстолистові (більш 0,120 дюймів) листи зазвичай використовуються для створення пластикових деталей автомобілів, душових кабін і в електронному обладнанні. У цьому процесі можуть бути використані різні термопластичні матеріали, в тому числі:

формование пластика

Як згадувалося вище, існують різні способи примусу термопластичного листа до формування. Ці типи термоформования включають такі процеси:

Вакуумне формування. Між порожниною форми і термопластичним листом утворюється вакуум. Тиск в вакуумі змушує лист відповідати заданій формі і утворює модель.

Формування тиском. Крім використання вакууму під листом, повітряний тиск подається на задню поверхню листа, щоб закріпити його на прес-формі. Ця додаткова сила дозволяє формувати більш товсті листи і створювати більш тонкі деталі, текстури, підрізи і гострі кути.

Механічне формування. Термопластичний лист механічно вставляється в форму або навколо неї за рахунок прямого контакту. Як правило, спеціальний пристрій виштовхує лист в порожнину форми і змушує його прийняти бажані параметри.

Всі зазначені специфікації процесів термічного формування відображають приблизний діапазон можливостей формування і повинні розглядатися тільки як рекомендації. Фактичні можливості залежать від виробника, обладнання, матеріалів і вимог до деталей.

Нагрівальні елементи для термічного формування пластика

В якості нагрівачів для термоформовального обладнання використовує елементи безконтактного типу прогріву. Найбільш часто застосовують:

Нагрівачі трубчасті повітряні, вони мають властивості нерівномірного прогріву, що призведе до перегріву або недогріву листа пластика.

Керамічні ИК випромінювачі, використовуються у виробничих процесах з великою перервою в роботі. Легко монтуються і економічні в роботі.

Кварцові інфрачервоні нагрівачі, застосовують в устаткуванні де проходить постійна робота по формуванню пластика. Кварцові лампи тендітні і вимагають дбайливого поводження.

Карбонові ІК трубки та галогенні двуконтактні лампи - термовипромінювачі, також часто використовуються на формувальних машинах. Унікальність трубчастих термовипромінювачей в високотемпературному нагріванні, який дозволяє розігрівати заготовку за короткий час.

При проектуванні обладнання по термічному формуванню варто порадитися щодо особливостей обробки і безпомилково віднайти нагрівач. Нагрівач замість зламаного підбирається на підставі технічних параметрів пристрою.


Возврат к списку