20.11.2017

Термоформовка

Огляд

Термічне формування з впливом тиску має сильну схожість з вакуумним формуванням. Винятком є те, що в термоформовці більше використовується тиск повітря, і формування відбувається під впливом тиску на м'який лист.

Процес термічного формування повністю автоматизований і його циклічність відбувається набагато швидше ніж у аналогічних видів формовок. Цей метод може обробляти тільки листи з термопластів.


формовка вакуумная

Продукція термоформовки затребувана на ринку

Найбільше застосування для термоформованной виробів - упаковки харчових продуктів. Інші галузі промисловості включають туалетні приналежності, фармацевтичні препарати та електроніку.

У сучасному ланцюжку поставок харчових продуктів використовуються багато форм термоформованих виробів:

  • Піддони для м'яса;
  • Ємності для мікрохвильових печей;
  • Глибокі контейнери для заморозки морозива і маргарину;
  • Величезні ємності для зберігання делікатесних продуктів;
  • Упаковка для хлібобулочних і кондитерських виробів;
  • Сендвіч-пакети та кулінарні чашки для пиття.

Це всього лише кілька додатків, пов'язаних з харчовими продуктами. Інші нехарчові програми включають в себе виробництво сортувальних лотків, блістерних упаковок і лотків для показу товарів.

Процес термоформування

Велика частина термоформувального виробництва здійснюється за допомогою великих резервних машин. Машини з меншими розширеннями використовуються для додатків з меншим обсягом. Більші виробничі одиниці мають в своєму складі обладнання для твору листової екструзії. Через складності в синхронізації обладнання для екструзії листів і термоформувальних машин ці два процеси можуть виконуватися незалежно один від одного.

В обробках, які потребують виготовлення великого обсягу виробів в повній мірі можна виправдати повністю інтегровану вбудовану систему із замкнутим контуром. Лінія подається з пластмасовою сировиною, причому далі екструдери подають його безпосередньо в термоформувальне машину.

Пластиковий лист розм'якшується на нагрівальній станції. Потім він індексується на станцію формування, де розташовані інструменти прес-форми. Формування листа здійснюється шляхом поєднання впливів низького і високого тиску повітря. Деякі конструкції термоформувального інструменту полегшують обрізку виробу, шляхом обрізки зайвих елементів безпосередньо в самому обладнанні, а не в ручному режимі. Завдяки цьому способу досягається висока точність відділення створюваного виробу від зайвих матеріалів, що не потребує повторного позиціонування.

Високі обсяги вироблених виробів вимагають, щоб укладальник деталей був вбудований в формувальну машину. Після укладання готові вироби в подальшому упаковуються в коробки для транспортування до кінцевого споживача. Розділені залишки або намотується на спеціальне пристосування для його зберігання до подальших обробок, або відразу направляються на подальше подрібнення, або проходять через подріблюючу установку, яка знаходиться безпосередньо в самому термоформувальному обладнанні. Всі ці аспекти залежать від моделі обладнання, яка є в наявності.

В якості нагрівальних елементів для формувального обладнання використовують термовипромінювачі інфрачервоного типу. Найбільш часто використовуються керамічні ІЧ нагрівачі і кварцові інфрачервоні випромінювачі, які відрізняються часом розігріву і температурою нагріву. Для підбору нагрівального елементу враховуються багато зовнішніх факторів а також тонкість виробничого процесу. Максимальна температура нагріву інфрачервоних випромінювачів досягає 900ºС. Також в якості термовипромінювачей застосовуються карбонові трубки і лампи галогенні двуконтактниі. Компанія Інтмакс спеціалізується на виробництві нагрівальних елементів стандартних розмірів і під замовлення. 


нагрев в вакуумной формовке


Матеріали

Багато термопластів можуть бути термоформованими в їх число входять полістирол, поліпропілен, АПТ, КОП і ПВХ. Матеріали EVOH (матеріали нового покоління для створення екологічної та ефективної упаковки) зазвичай включаються в спільну екструзію з іншою сировиною для того, щоб створити чудові бар'єрні властивості виробів, які не впливатимуть на їжу. Спільні екструзії цих матеріалів зазвичай використовуються для забезпечення точних властивостей для конкретних застосувань.

Індустрія упаковки харчових продуктів вимагає матеріалів, які протистоять проходженню запахів, вологи і газів, отже, використовувати необхідно пластмаси з чудовими бар'єрними властивостями.

Багатошарові мономатеріали

Для невимогливих додатків зазвичай прийнято використовувати лист мономатеріала. Це лист, в якому є тільки однойменний матеріал без будь-яких допоміжних сировинних добавок. При використанні більш вимогливого додатки використовується багатошаровий лист.

Багатошарова плівка з верхнім шаром, сумісним з теплом, може використовуватися для виготовлення герметичних додатків. PVC / PE для м'ясних лотків і CPET / APET для м'ясних лотків і готових страв.

Прикраса продукту

Полімерні упаковки, призначені для реалізації харчових продуктів, вимагають привабливої ідентифікації та оформлення продукту для продажу. Це може бути досягнуто за рахунок використання попередньо надрукованою листової або постформовочной друку. Для таких потреб існують багатоколірні попередньо надруковані аркуші полімерів. А іншим варіантом даного рішення є те, що вже сформовані вироби друкуються на окремій друкованій машині. Обмеження форми продукту обмежують обсяги і можливість друку.

Повторний цикл технологічного скелета

Залежно від зробленого виробу, круглого або квадратного, завжди є кількість скелета (брухту, залишкового матеріалу). Це може варіюватися від 15 до 50% від вихідного листа. Практично весь цей скелет повторно використовується в наступних застосуваннях.

Подрібнений скелет можна повторно вводити назад в певні конфігурації листа, видавлюючи його як частину нової екструзії листа.

Будь-які залишкові речовини, не використані чином термічної обробки, продаються компаніям, що випускають такі продукти, як садові меблі, журнали і інше.

Процеси термічного формування є досить складними і в той же час здатні зацікавити велику кількість підприємців різного рівня. Продукція, випущена таким способом дуже затребувана на ринках і є безпрограшним бізнесом, але вимагає великої робочої точності і якісного догляду за обладнанням


Возврат к списку