22.11.2017

Вакуумне формування пластичних матеріалів

Формование пластика

Протягом вакуумної обробки полімери під впливом нагрівальних елементів прогріваються і стають м'якими і пластичними, а потім під впливом вакуумної середовища втягуються у відділ де здійснюється його формування.

Матеріали використовувані при формуванні

Термічної обробки піддаються практично усі різновиди полімерів, які піддаються термічній дії. Але, кожен різновид пластика в силу власних особливостей здатний застосовуватися в окремих сферах експлуатації. Наприклад, деякі не можливо використовувати в харчовій промисловості, не тому що вступають в будь-яку реакцію з їжею, а тому що для їх обробки потрібно використовувати добавки які виділяють токсини. Самі по собі полімерні матеріали досить інертні, нетоксичні речовини і не мігрують в харчові продукти. Але ось додаткові складові, розчинники, а також продукти хімічного розпаду здатні потрапляти в їжу і виробляти токсичні вплив на людський організм. Такі процеси можуть відбуватися в період зберігання продуктів або при їх розігріванні. Крім цього, пластикові матеріали піддаються змінам, в наслідку чого з них виділяються продукти розпаду. Слід зрозуміти, що різні різновиди пластикових виробів стають токсичними під впливом багатоманітних умов - одні не можна прогрівати, інші мити та інше.

Широко застосовують полімери: полівінілхлорид (ПВХ), поліпропілен, поліетилен, полістирол і полікарбонат. Перераховані матеріали використовуються і для технічного застосування і для харчової галузі.

Вакуумное формование пластика

Перебіг процесів вакуумного формування виробів із пластику включає кілька етапів:

Закріплення / фіксація за допомогою спеціальної рами. Така маніпуляція потрібна для надійного фіксування полімеру в процесі його обробки. Сила натиску повинна бути не менше 6 міліметрів і збільшуватися залежно від кількості нагрівають приладів (чим більше приладів і більший вплив вони надають, тим сильніше повинен бути натиск).

Нагрівання матеріалів. Дуже важливий елемент в формуванні, адже від того наскільки рівномірно прогрітий полімер залежить якість його подальшої обробки. Не прогрітий матеріал, або навпаки перегрітий вже не піддається формуванню та вироби виходять з наявністю безлічі дефектів, які виключають придатність продукції. В якості нагрівальних елементів для вакуум формувальної машини використовуються термоізлучателі. Основний тип нагрівачів: керамічні ІК нагрівачі і кварцові випромінювачі. Нагрівальні пристрої володіють певними рекомендаціями та властивостями в роботі. Керамічні інфрачервоні випромінювачі виробляються в стандартних розмірах в діапазоні потужністю від 50 до 1500 Вт. Кварцові нагрівачі виробляються як в стандартних розмірах продукції - QP нагрівачі або кварцовими панелями з індивідуальними розмірами. Вибрати інфрачервоний випромінювач для формувального обладнання допоможе фахівець компанії Интмакс.

Також можливо використовувати на формувальних установках карбонових ламп або галогенних випромінювачів. Нагрівачі виробляються з термостійкого скла під замовлення і досить вимогливі в роботі.

Контроль та регулювання розміщення листа на платформі. Контроль зазвичай здійснюють спеціальні сканери, які сповіщають про провисання матеріалу. Якщо лист провисає, то відрегулювати такий стан можна за допомогою запуску додаткового повітря у відсік знаходження матеріалу.

Попередній роздув заготовки. Дана маніпуляція потрібна для створення рівномірної товщини стінок майбутнього виробу.

Відкачування повітря. Виробляючи забір повітря відбувається створення вакуумного середовища, за допомогою якого полімер потрапить до відділу формування.

Вдавлення заготовки в формуючий пристрій. Матеріал вдавлюється в усі дрібні заокруглення формуючого пристрою, і таким чином полімер приймає задану форму. Робота здійснюється за допомогою спец пристроїв, які є рухомим елементом прес-форми і мають назву - пуансон.

Охолодження та виїмка з форми. Охолодження відбувається за рахунок вентиляційних пристроїв. Їх наявність дуже важлива, адже виїмка не охолодженого виробу може привести до змін в структурі продукції з тієї причини, що пластмаса ще не затверднула. А чекаючи самостійно охолодження можливо витратити велику кількість часу, що буде зовсім нераціонально. Процес виїмки готового і охолодженого продукту формування залежить від складності обладнання і може відбуватися або в ручному, або в автоматичному режимі.

Обрізка і оздоблення. Кінцевий етап обробки після якого виріб можна передавати замовнику або подавати на ринок. Готова продукція нерідко має зайві матеріали, які необхідно видалити. Обрізка також може відбуватися різними способами, які залежать від типу обладнання, яке є. Також даний етап включає в себе фарбування якщо є така потреба, виготовлення отворів і прорізів.

Всі перераховані етапи є основоположними, але здійснюються в різних режимах залежно від класу та досконалості обладнання, а також від складності робочого процесу. Для великого виробництва бажано наявність масштабних і високо виробничих установок з високою циклічністю процесів роботи. А ось для виготовлення одиничних виробів або малих за чисельністю з зовсім нескладними формами відмінним варіантом буде пристрої з більш низькою продуктивністю.

Компанія Интмакс пропонує нагрівачі інфрачервоного типу нагріву в одиничному примірнику, але також ми приймаємо замовлення на розробку систем розігріву для формувальних столів в комплексі на готове або проектоване обладнання. Вартість систем нагріву для формувального обладнання розраховується індивідуально.


Возврат к списку