23.11.2017

Вплив ІК саун на людину

влияние ИК сауны

Основою роботи ІК сауни є інфрачервоне випромінювання, що впливає на зміни температури живих організмів. ІК проміні у вигляді теплових потоків глибоко проникають в людське тіло. Завдяки впливу даних промінів відбувається розширення судин, поліпшується кровотока, прискорюються процеси метаболізму і з'являється потовиділення, що сприяє виведенню токсинів, прискорюється зростання нових клітин і регенерація тканинних волокон. За рахунок виникнення таких реакцій на рівні неусвідомленого рефлексу теплові випромінювання мають масу корисних і лікувальних дій. ІК промені не тільки виділяють тепло, а й здійснюють підсушування шкіри і тому їх часто призначають для лікування шкірних захворювань і незначних опіків.

Поліпшення кровотоку периферичних судин впливає на зниження артеріального тиску, знижує м'язовий тонус і знімає емоційну напругу, відбувається розслаблення і заспокоєння фізичного та психоемоційного стану. Після прийому процедур в ІК сауні поступово виникає відчуття комфорту, і поліпшується сон.

Відкриття пір і виникнення потовиділення з організму провокує вихід багато токсичних речовин і різних непотрібних елементів, також після таких процесів шкіра стає гладкою і шовковистою, що свідчить і про косметологічний ефект.

Корисні і шкідливі дії ІК саун

Насправді ІК сауни вважаються відносно нешкідливими, але неправильна експлуатація як найбільш саун, так і неналежне застосування елементів, що нагрівають цілком можуть привести до неприємних наслідків. Особливо важливо дотримуватися всіх правил користування і регулювання, коли таку процедуру беруть діти або люди, що знаходяться в похилому віці. Не слід залишати їх без нагляду в працюючий сауні, стежте за дотриманням правил техніки безпеки та за поведінкою в період сеансу. Слід пам'ятати, що тривале проведення процедур в сауні може завдати швидше шкоду здоров'ю, ніж користь!

ІК сауна має протипоказання для людей з наявністю гострих і хронічних захворювань. Важливо перед відвідуванням ІК сауни, та й різних подібних процедур в цілому, звернутися за консультацією до свого лікаря.

Якщо Ви приймаєте медикаменти, обов'язково обговоріть з лікарем сумісність даних процедур - це дасть можливість виключення негативних наслідків внаслідок взаємодії комбінованих препаратів і інтенсивного теплового впливу ІК променями. У разі наявності складних захворювань, при яких дія тепла може викликати ускладнення перебігу хвороби, таких як розсіяний склероз, ниркова недостатність та інші, приймати цю процедуру категорично не дозволяється.

В період прийому сеансу, при виникненні поганого самопочуття і загострення хворобливого стану здоров'я потрібно негайно покинути кабінку ІК. Самолікування може викликати різні неприємні і навіть небезпечні наслідки!

ІК нагрівальні прилади для кабінок з інфрачервоним впливом

Прилади які видають ІК випромінювання є основоположними складовими інфрачервоної сауни і здебільшого визначають її призначення для користувача. На сьогоднішній день широко використовують 3 типи нагрівачів даного виду: керамічні ІК нагрівачікварцові випромінювачі і трубчасті карбонові нагрівачі.

Конструкція ІК нагрівача для сауни має корпус з металу (рефлектор), в якому розміщений елемент нагріву. Нагрівачем виступає керамічні нагрівачі інфрачервоного типу, які не бояться бризок води і попадання на поверхню вологи. Для захисту рефлектори оснащують зверху спеціальними гратами. Протягом роботи електричний струм прогріває спіраль до 600°С. Розпалена спіраль віддає свою теплову енергію трубці випромінювача, а та в свою чергу випускає невидимі ІК промені. Термічні показники нагрівача позначаються на інтенсивності і спектрі впливу випромінювання.

Впливаючи на людське тіло в спектрі частот 1-3 мкм та інтенсивністю не менш 500-800 Вт/м², можна відтворити глибоке проникнення. Зазначені параметри відмінно видають нагрівальні прилади з термічними показниками поверхні приладу по нагріванню в 230-300°С.

А ось при використанні нагрівальних елементів з великою інтенсивністю, цілком можливо отримати негативний вплив на організм. В таких умовах шкіра не здатна вбирати і переробляти цілком потік теплового впливу ІК променя та епідерміс перегрівається. Крім цього, фотони світла, які мають великий квантової силою, впливають негативно на саму складову шкіри, руйнуючи молекули всередині клітин епідермісу.

Всі нагрівачі навіть, що відносяться до одного типу, можуть мати різну силу випромінювання, діапазон впливу і конструктивні показники.

инфракрасные сауны

Температурні показники окремих нагрівальних елементів

На випромінюючу здатність нагрівача впливає не тільки спектр випромінювання, але і сама його температура. При можливості видачі приладом 400°С потрібно мати в наявності спеціальне оснащення з пожежної безпеки.

Повітря в кабінці здатне погрітися на стільки сильно, що внутрішня обшивка кабіни може обвуглюватися. Такі неприємності обумовлені тим, що виробники ІК приміщення не зробили витяжку теплових потоків.

Опромінювана площа

В ІК саунах застосовується методика обігріву людини без додаткових теплових передавачів, тобто промені, що подаються приладом повинні відразу ж впливати на людину. Ефективність нагрівання також залежить від можливої випромінюванням величини та площі тіла, чим більше площа опромінюється, тим якісніше пройде процедура. При використанні нагрівача малих розмірів прогрів відбувається у локальній ділянці, і природно, що інші зони тіла не обробляються інфрачервоним впливом.

Відносний отвір нагрівача - це чиста площа виходу ІК випромінювання, яка дорівнює: площа випромінювання - площа захисної сітки.

Найчастіше стандартні нагрівальні елементи охоплюють лише 27% тіла, що є критично невідповідними показниками. Для компенсації недостатньої площі випромінювання, виробники часто пропонують прилади з металевими нагрівальними елементами у яких підвищена температура поверхневої зони. Але, на жаль, при неправильному регулюванні таких приладів можливо перегріти повітря в кабіні.

Систематизація управління ІК сауною

Управління несе значну роль, з тієї причини, що є не тільки визначальним критерієм експлуатаційних характеристик самої кабінки, але і за фактом визначає клас ІК сауни. Система виконує управління нагрівачами контролює такі функції як: розігрівання нагрівальних елементів перед прийомом процедури, регулювання потоків інфрачервоної енергії, розрахунок періоду сеансу, відключення нагрівальних приладів і т.д.

Звичайно ж, головною функцією є регулювання потоку променів, які виробляють ІК нагрівальні прилади, адже шкіра може увібрати в себе лише певну кількість ІК енергії. Якщо є перевищення цього рівня, з'являється ризик опіків, а якщо випромінювання йде на низькому рівні - знижується ймовірність отримання потрібного ефекту від процедури.

ІК випромінювання люди відчувають, як тепло різного рівня.

Охарактеризувати ступінь вироблення ІК променів можливо наступними відчуттями тіла:

  • Тепло - ІК промені в цілому поглинаються тілом;
  • Легке печіння - якась частина одержаних променів вже не сприймається шкірою і викликає перегрівання;
  • Больові відчуття - значна кількість променів вже не сприймаються шкірою;
  • Нестерпні больові відчуття - великий потік енергії не сприймається тілом і призводить до омертвіння клітин епідермісу, що зовні проявляється як видимі опіки.

З цього зрозуміло, що гріючи прилади в кабінах обов'язково повинні виробляти такий потік променевої ІК подачі, щоб відвідувачі не відчували ніякого дискомфорту у вигляді печіння. У такому випадку весь потік інфрачервоних променів буде в повній мірі поглинатися шкірою.

Чисельність нагрівачів в кабіні розраховується залежно від площі і конфігурації сауни або приміщення!


Возврат к списку